Dlaczego warto odwiedzić Kalkutę?

Kalkuta jest największym miastem metropolitalnym w Indiach. Znajduje się we wschodniej części kraju. Jest stolicą Bengalu Zachodniego i nazywana jest również Miastem Radości. Kalkuta jest znana ze swojej historii, kultury i dziedzictwa. Oprócz tego, Kalkuta jest również znana jako Brama do wschodnich Indii. Jest to jedno z najstarszych miast Indii i najczęściej odwiedzane miejsce na wschodzie.

Kolkata jest również domem dla niektórych słynnych miejsc, takich jak Victoria Memorial, Birla Temple, Victoria Memorial itp. Poza tym, Kalkuta jest również znana z bogatej kultury. Istnieje kilka wspaniałych zabytków, na przykład Kalighat, Shobhabazar, Jorasanko Thakur Bari itp.

Możesz odwiedzić te miejsca podczas wycieczki do Kalkuty. Są to jedne z głównych atrakcji turystycznych w Kolkacie. Najlepsze jest to, że możesz odwiedzić te miejsca w przystępnym budżecie.

Oto 10 najlepszych rzeczy, które musisz wiedzieć podczas wizyty w Kalkucie.

10 rzeczy, które należy wiedzieć przed odwiedzeniem Kalkuty

1. Kolkata jest największym miastem w Indiach.

2. Kalkuta ma największą populację Bengalczyków.

3. Pierwszą stacją kolejową Kalkuty jest Howrah.

4. Most Howrah jest najdłuższym mostem kolejowym w Indiach.

5. Kalkuta jest drugim co do wielkości portem Indii.

6. Najbardziej znaną dzielnicą handlową jest Chowringhee Road.

7. Najpopularniejszą dzielnicą handlową jest Esplanade.

8. Kalkuta jest również znana jako Miasto Radości.

9. Posiada największą liczbę parków w Indiach.

10. Odwiedź Kalkutę, aby być świadkiem piękna tego miasta.

Wnioski:

Kalkuta to niesamowite miejsce, które ma wszystkie najlepsze rzeczy do zaoferowania. Jeśli jesteś foodie, to musisz odwiedzić Kalkutę.

Kalkuta jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia i można znaleźć wiele wspaniałych rzeczy, którymi można się cieszyć. Więc, nie tracąc więcej czasu, zarezerwuj swój lot i odwiedź Kalkutę.