Mediolan – co warto zobaczyć

Mediolan to jedno z najpopularniejszych miast w Europie, a także na świecie. Jest tam wiele miejsc, które Cię zafascynują i sprawią, że zakochasz się w tym mieście.

Jeśli planujesz odwiedzić Mediolan, to są pewne rzeczy, które musisz zobaczyć. Oto niektóre z najczęściej odwiedzanych miejsc w Mediolanie, których nie powinieneś przegapić.

Duomo

Nazwa mówi wszystko, jest to katedra w Mediolanie. Duomo jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Mediolanu. Jest zbudowana w stylu gotyckim i została zaprojektowana przez Arnolfo di Cambio. Struktura budynku jest wyjątkowa i zakochasz się w niej.

Piazza del Duomo

Jest to jeden z najbardziej znanych placów w Mediolanie i jest główną atrakcją miasta. Znajduje się tu wiele sklepów i restauracji i jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu.

Galleria Vittorio Emanuele II

Jest to jedno z największych centrów handlowych na świecie. To centrum handlowe zostało zaprojektowane przez Renzo Piano. Posiada ponad 100 sklepów i jeśli jesteś fashionistą, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić to miejsce.

Opera La Scala

Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Mediolanie. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Mediolanie i jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, to powinieneś odwiedzić to miejsce, ponieważ jest ono domem dla opery La Scala.

Wnioski:

Są to najbardziej popularne atrakcje turystyczne Mediolanu. Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś tych miejsc, to teraz jest Twoja szansa.