Delhi – przewodnik po tym, co warto zobaczyć w stolicy Indii

Delhi jest stolicą Indii i jednym z najczęściej odwiedzanych miast w kraju. Delhi jest uważane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej czarujących miast świata. Delhi słynie z zabytków, fortów, ogrodów i wielu innych atrakcji. Delhi jest najbardziej popularnym miejscem dla turystów w Indiach.

Oto lista najlepszych rzeczy do zobaczenia w Delhi.

Qutub Minar

Qutub Minar jest wspaniałym pomnikiem z czerwonego piaskowca, a został zbudowany przez Qutb-ud-din Aibak, drugiego władcę Sułtanatu Delhi. Minar stoi na wysokości 518 stóp. Jest to jeden z najwyższych wolnostojących minaretów na świecie. Qutub Minar został zbudowany w XII wieku i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jama Masjid

Jest to największy meczet w Indiach, nazywany jest również “Różowym Meczetem”. Meczet znajduje się na starym mieście i jest jednym z najważniejszych meczetów Delhi. Został zbudowany przez cesarza Mughal Jehangir w 17 wieku i jest uważany za jeden z najbardziej imponujących budynków miasta.

Grobowiec Humayuna

Grobowiec Humayuna jest pięknym dziełem sztuki. Grobowiec znajduje się w Mehrauli i jest znany jako “Grobowiec Wielkich Mogołów”. Grobowiec został zbudowany w 15 wieku i jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej majestatycznych grobowców Mughals.

Świątynia Akshardham

Świątynia Akshardham jest miejscem kultu dla Hindusów i jest również znana jako “Świątynia Światowego Pokoju”. Świątynia została zbudowana w 2007 roku i jest jedną z największych świątyń w Indiach.

India Gate

India gate to ogromny pomnik, który został zbudowany przez rząd brytyjski w pamięci żołnierzy, którzy zginęli w I wojnie światowej. India gate znajduje się w samym sercu New Delhi i jest pomnikiem indyjskich żołnierzy, którzy walczyli za imperium.

Shanti Vana

Shanti Vana to park leśny, który znajduje się w południowej części Delhi. Park jest rozłożony na ogromnym obszarze i jest jednym z najbardziej popularnych parków Delhi. Shanti Vana jest domem dla wielu zwierząt i jest również uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Delhi.

Wnioski:

Powyżej wymienione są najlepsze rzeczy do zobaczenia w Delhi. Są to najważniejsze i obowiązkowe zabytki Delhi. Jeśli nigdy nie byłeś w Delhi, to możesz spróbować odwiedzić te miejsca, a na pewno pokochasz Delhi.