10 miejsc, które trzeba odwiedzić w Waszyngtonie

Czy szukasz miejsc do odwiedzenia w Waszyngtonie? Jeśli tak, to ten artykuł pomoże Ci odkryć niektóre z najlepszych i słynnych miejsc do odwiedzenia w Waszyngtonie.

National Mall

Jest to najstarsze miejsce, w którym znajduje się Kapitol USA i Biały Dom. Jest to również miejsce, gdzie znajdują się narodowe pomniki i miejsca pamięci. W okolicy znajduje się wiele muzeów i galerii, więc można spędzić cały dzień na zwiedzaniu tych miejsc.

Pomnik Waszyngtona

Washington Monument jest najbardziej znanym symbolem Waszyngtonu i jest to najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych. Pomnik jest symbolem USA i został zbudowany z okazji 200 rocznicy urodzin Jerzego Waszyngtona.

Budynek Kapitolu USA

Kapitol USA jest siedzibą Kongresu. Budynek Kapitolu został zbudowany w 1793 roku na polecenie George’a Washingtona, a budowa została ukończona w 1824 roku. Istnieją trzy oddzielne budynki, a każdy z nich ma inny styl i kształt.

Biały Dom (White House)

Biały Dom jest oficjalną rezydencją prezydenta USA. Był to pierwszy dom, który został zbudowany przez George’a Washingtona i został nazwany jego imieniem. Znajduje się w nim najczęściej odwiedzane muzeum w całym kraju.

Jefferson Memorial

Jest to największy i najbardziej znany pomnik w Waszyngtonie. Jest to miejsce, w którym został pochowany Thomas Jefferson i jest domem dla Pomnika Waszyngtona.

Muzeum Indian Amerykańskich

Jest to jedyne muzeum na świecie, które jest poświęcone Indianom amerykańskim. Muzeum posiada dużą kolekcję starożytnych i współczesnych artefaktów rdzennych Amerykanów.

Muzeum Pamięci Holokaustu w Stanach Zjednoczonych

Jest to pierwsze muzeum na świecie, które jest poświęcone II wojnie światowej. Znajdziesz tu wiele obrazów z wojny i jej następstw.

Smithsonian National Museum of Natural History

Jest to największe muzeum historii naturalnej na świecie, a miejsce to posiada ogromną kolekcję skamieniałości dinozaurów i żywych zwierząt.

Wnioski:

Są to 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Waszyngtonie. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, to sugerowałbym, aby zarezerwować pakiet turystyczny z wyprzedzeniem, aby uzyskać niedrogie.