Amsterdam – co warto zobaczyć

Amsterdam jest najbardziej znanym miejscem turystycznym w Europie i ludzie z całego świata odwiedzają go każdego roku, aby poznać kulturę, historię i piękno miasta.

Amsterdam jest stolicą Holandii i położony jest nad Morzem Północnym. Jest to drugie co do wielkości miasto Holandii i słynie z sieci kanałów.

Oto niektóre z miejsc, które powinieneś odwiedzić w Amsterdamie, aby wiedzieć, co czyni to miasto tak wyjątkowym.

Brouwerij ‘t IJ

Brouwerij ‘t IJ to browar, który został założony w 1620 roku i nadal działa pod tymi samymi właścicielami. Jest to najstarszy browar w Amsterdamie.

Plac Dam

Jest to największy plac Amsterdamu i nazywa się Placem Dam. Posiada on ogromny posąg króla Ludwika Napoleona, który jest repliką Statuy Wolności.

De Pijp

De Pijp to dzielnica w północnej części Amsterdamu. Jest to najbardziej zatłoczone miejsce w Amsterdamie i jest znane jako serce miasta.

Museumplein

Jest to największy park w Amsterdamie i znajduje się w centrum miasta. Posiada kilka muzeów, które przyciągają turystów i jest to świetne miejsce na miły piknik.

Rijksmuseum

Jest to jedno z najstarszych muzeów na świecie i posiada największą kolekcję obrazów w całej Europie. Znajduje się ono na Museumplein.

St. Jacobi

Jest to najstarszy kościół w mieście i jest on najbardziej popularny wśród turystów.

Vondelpark

Jest to najpopularniejszy park w mieście i znany jest również jako Ogród Amsterdamu. Znajduje się on w centrum miasta i posiada piękne jezioro.

Wnioski:

Po przeczytaniu tego postu, będziesz w stanie wiedzieć, co zobaczyć w Amsterdamie. Jest tak wiele ciekawych miejsc i będziesz miał szansę poznać historię miasta. Będziesz miał również pojęcie o kulturze, stylu życia i pięknie miasta.