Co zobaczyć w Buenos Aires

Buenos Aires jest stolicą Argentyny i jest miejscem, w którym można znaleźć wszystko, co najlepsze. To miasto jest również znane jako “Paryż Ameryki Południowej”, a miasto jest pełne atrakcji i muzeów.

1. Museo de Arte Latino Americano (Muzeum Sztuki Amerykańskiej)

To muzeum jest jednym z największych muzeów sztuki w Ameryce Łacińskiej i znajduje się w Puerto Madero. To muzeum ma największą kolekcję sztuki latynoamerykańskiej i ma ponad 40 000 dzieł sztuki. Będziesz mógł również zobaczyć rzeźby, obrazy i inne rodzaje prac znanych artystów.

2. Cementerio de la Recoleta

Cementerio jest największym cmentarzem w Ameryce Łacińskiej i znajduje się w Recoleta. Cmentarz słynie z grobów Evy Peron, a także cmentarz jest miejscem spoczynku niektórych z najważniejszych postaci Argentyny.

3. Casa Rosada

Jest to oficjalna rezydencja prezydenta Argentyny. Znajduje się ona przy Plaza de Mayo, a dom ten jest najważniejszym budynkiem w kraju. Budynek wykonany jest z białego marmuru i ma złoty dach.

4. Museo del Oro

Museo del Oro jest jednym z najważniejszych muzeów złota na świecie i znajduje się w Buenos Aires. Jest to również świetne miejsce, aby zobaczyć historię przemysłu złota, a budynek jest zaprojektowany w stylu Art Nouveau.

5. Museo Nacional de Bellas Artes

Museo National de Bellas Artes jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki w kraju. Znane jest również jako Muzeum Sztuk Pięknych i jest domem dla jednej z najważniejszych kolekcji sztuki klasycznej na świecie.

6. Monumento al Ejercito de los Andes

Monumento al Ejercito de los Andes jest jednym z najważniejszych zabytków wojskowych w kraju. Pomnik ten został zbudowany, aby upamiętnić żołnierzy, którzy stracili życie podczas wojny o Pacyfik.

7. Monumento al General San Martín

Monumento al General San Martín jest drugim najważniejszym pomnikiem w kraju. Pomnik ten został zbudowany na cześć bohatera narodowego.

8. Biblioteca Nacional

Biblioteca Nacional jest jedną z najlepszych bibliotek w kraju. Jest to główna biblioteka Republiki Argentyńskiej.

9. Mercado de San Juan

Mercado de San Juan to popularny rynek, na którym sprzedaje się wiele rodzajów owoców, warzyw i innych produktów spożywczych. Rynek jest otwarty codziennie i znajduje się w dzielnicy San Juan.

10. Palacio de Gobierno

Palacio de Gobierno jest oficjalną rezydencją prezydenta Argentyny. Znajduje się w stolicy, a budynek ten jest repliką pałacu cesarzy austriackich.

11. Plaza de Mayo

Plaza de Mayo to najstarszy plac w mieście. Znajduje się on.