Najlepsze wyposażenie basenu domowego

Najważniejszą częścią basenu jest pompa. Jest to najważniejsza część basenu, która sprawia, że woda przepływa przez basen. Ale w miarę upływu czasu pompy również się starzeją i trzeba je uaktualnić do najnowszej wersji. Biała woda w basenie – oże być problem z wodą w basenie, jeśli jest w niej dużo białej wody. Może to świadczyć o tym, że basen nie jest odpowiednio czyszczony lub że coś jest nie tak z filtrem basenowym.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni sprzęt do basenu.

Rodzaje pomp

Przed wyborem pompy, musisz wiedzieć, jaki rodzaj pompy jest potrzebny. Istnieją trzy rodzaje pomp i trzeba wybrać odpowiedni na podstawie wielkości basenu.

Pompy do basenów naziemnych

W przypadku basenów naziemnych pompy są używane głównie do pompowania wody i filtrowania zanieczyszczeń. Wielkość tej pompy zależy od wielkości basenu. Jeśli rozmiar jest mały, wtedy wymagana jest mała pompa. Jeśli rozmiar jest duży, wtedy większa pompa jest potrzebna.

Pompy do basenów naziemnych

Ten typ pompy jest używany do basenów, które są umieszczone w ziemi. Wielkość pompy zależy od wielkości basenu. Jeśli rozmiar jest mały, wtedy wymagana jest mała pompa. Jeśli rozmiar jest duży, wtedy potrzebna jest większa pompa.

Wnioski:

Są to różne rodzaje pomp, które są używane w basenach i trzeba wybrać odpowiedni.