Suzhou – co warto zobaczyć

Suzhou to miasto w Chinach, które słynie z niesamowitej historii. Nie tylko to, miejsce to słynie również z niesamowitej turystyki, dziedzictwa kulturowego i architektury. Jeśli więc planujesz odwiedzić to miejsce, to musisz wiedzieć o jego atrakcjach turystycznych. W tym artykule opowiem Ci o kilku najpopularniejszych miejscach turystycznych w Suzhou.

1. Ogród Yu

Jest to pierwsza atrakcja turystyczna Suzhou. Miejsce to znane jest również jako “Ogród Piwonii” ze względu na piękno roślin. Po wejściu do ogrodu dowiesz się o jego roślinach i kwiatach.

2. Grand Canal

Jeśli chcesz doświadczyć tradycyjnej kultury i historii Suzhou, musisz odwiedzić to miejsce. Możesz dowiedzieć się o kulturze i historii Suzhou podczas zwiedzania kanału. Jest to jedyne miejsce, gdzie można znaleźć oryginalną drogę wodną Suzhou.

3. Jezioro Wschodnie

Jest to drugie najbardziej popularne miejsce turystyczne w Suzhou. Miejsce to nazywane jest również “Jeziorem Raju”. Miejsce to znane jest również z romantycznych widoków. Kiedy będziesz odwiedzać to miejsce, znajdziesz wiele miejsc turystycznych, ogrodów, pawilonów i wiele więcej.

4. Humble Administrator’s Garden

Miejsce to jest również znane jako “Ogród Jadeitowego Basenu”. Jest to ciekawy ogród, który znajduje się w centralnej części Suzhou.

5. Jezioro Południowe (South Lake)

Jest to piąta najpopularniejsza atrakcja turystyczna Suzhou. Miejsce to jest również znane jako “Water of Dream”. Jest to najpopularniejszy punkt turystyczny Suzhou. Miejsce to nazywane jest również “Miastem Długowieczności”.

6. East Lake Scenic Area

To szósty najpopularniejszy punkt turystyczny w Suzhou. Miejsce to znane jest również jako “Ogród płynącej wody”.

7. Jezioro Zachodnie

To siódme pod względem popularności miejsce w Suzhou. Miejsce to znane jest również jako “Ogród Księżyca i Wiatru”. Nazwa miejsca wywodzi się od pięknego widoku na jezioro.

8. Wyspa Songyue

Jest to ósme najbardziej popularne miejsce turystyczne w Suzhou. Miejsce to znane jest również jako “Wyspa Pieśni i Tańca”. Nazwa miejsca pochodzi od tego, że jest ono otoczone pięknymi pieśniami i tańcami.

9. Muzeum Suzhou

Miejsce to znane jest również jako “Muzeum Chińskie”. Jest to największe muzeum w Suzhou. To muzeum ma szeroką kolekcję artefaktów, dzieł sztuki, dziedzictwa kulturowego i wiele więcej.

10. Smocza Studnia

Znana jest również jako “Przeklęte Źródło”. Jest to jedyne źródło na całym świecie, które zyskało złą reputację.

Wnioski:

Są to 10 najlepszych miejsc turystycznych w Suzhou. Jeśli planujesz odwiedzić Suzhou, to są to najlepsze miejsca.