10 powodów, aby odwiedzić Indonezję

Szukasz nowego miejsca do odwiedzenia? Czy słyszałeś o Indonezji? Indonezja to kraj o bogatej historii i wielu ekscytujących miejscach do odwiedzenia. Ludzie, którzy tam mieszkają są bardzo przyjaźni i są znani z gościnności. W rzeczywistości istnieje wiele miejsc do odwiedzenia w Indonezji, takich jak Bali, Jakarta, Surabaya, Yogyakarta, Bandung i wiele innych. Ale, jest 10 powodów, dla których musisz odwiedzić Indonezję.

1. Plaże

Przede wszystkim powinniśmy wspomnieć, że Indonezja ma wiele plaż. Możesz znaleźć wiele plaż na Jawie, Sumatrze, Bali, Kalimantanie, Sulawesi itp. Są tam jedne z najpiękniejszych plaż w Indonezji.

2. Miejsca historyczne

Istnieje wiele historycznych miejsc w Indonezji, takich jak Borobudur, Prambanan, Tuguwulan, Thousand Buddha Caves i wiele innych. Nie ma wątpliwości, że te historyczne miejsca są bardzo wyjątkowe i sprawią, że poczujesz się nostalgicznie.

3. Jedzenie

Jedzenie w Indonezji jest naprawdę pyszne. Istnieje wiele pikantnych potraw i wiele różnych rodzajów owoców, warzyw i owoców morza. Ponadto, kultura indonezyjskiego jedzenia jest bardzo różna i sprawi, że poczujesz się jak w domu.

4. Nocne życie

Jeśli jesteś zwierzęciem imprezowym, to pokochasz Indonezję. Życie nocne w Indonezji jest po prostu niesamowite. Istnieje wiele barów i klubów, które możesz odwiedzić. W rzeczywistości, Dżakarta jest bardzo dużym miastem i ma wiele klubów nocnych.

5. Dzika przyroda

Indonezja jest pełna dzikiej przyrody i to sprawi, że poczujesz się jak w dżungli. Zobaczysz wiele dzikich zwierząt, takich jak jelenie, słonie, małpy i wiele innych. Możesz nawet pójść do zoo i zobaczysz najpiękniejsze zwierzęta.

6. Parki Narodowe

Parki narodowe w Indonezji są naprawdę wspaniałe i jest ich bardzo dużo. Najbardziej znane parki narodowe w Indonezji to Danau Toba, Gunung Rinjani, Mount Bromo, jezioro Toba i wiele innych.

7. Kultura

Indonezja jest pełna kultury i to jest powód, dla którego większość turystów tu przyjeżdża. Od kultury do religii, wszystko jest inne w Indonezji. Zobaczysz tradycyjne ubrania i zobaczysz również ludzi noszących nowoczesne ubrania.

8. Język

Indonezyjski jest oficjalnym językiem Indonezji i jest bardzo podobny do języka malajskiego. Możesz łatwo zrozumieć ludzi w Indonezji, jeśli znasz język malajski.

9. Ludzie

Większość ludzi w Indonezji jest naprawdę przyjazna i otwarta. Są to ludzie, którzy powitają cię w swoich domach i w swoich rodzinach.

10. Pogoda

Jeśli chcesz odwiedzić Indonezję, to musisz wiedzieć, że pogoda jest naprawdę ładna. Jest to kraj tropikalny i jest bardzo gorąco. Ale, pogoda nie jest tak gorąca, jeśli pozostaniesz na nizinach.