Kair – egipska stolica zabawy i cudów

Wszyscy wiecie, czym jest Kair, ale co tak naprawdę o nim wiecie? Kair jest stolicą Egiptu i jest największym i najstarszym miastem w kraju. Znajduje się na brzegu Nilu i ma szacowaną populację około 20 milionów ludzi.

Jeśli szukasz najlepszych rzeczy do zrobienia w Kairze, to musisz odwiedzić miasto w okresie letnim. W lecie, będzie znacznie cieplej i można cieszyć się promieniami słońca. Również w lecie będzie pełne turystów, ponieważ jest to najgorętszy sezon w Egipcie.

W lecie pogoda jest tak gorąca, że trudno jest chodzić na zewnątrz, a czasami może to być bardzo niebezpieczne. Jeśli chcesz uniknąć znalezienia się w takiej sytuacji, to musisz zaplanować swój wyjazd w zimie.

W zimie jest znacznie chłodniej i można wygodnie spacerować na zewnątrz. Ponadto, będziesz mógł cieszyć się różnymi rzeczami w Kairze.

1. Przygotuj się na zabawę

Musisz wziąć autobus, aby dostać się do serca miasta. Podróż zajmie około 2 godzin. Zobaczysz piramidy w Gizie, Sfinksa i Wielką Piramidę. Ponadto można zobaczyć Muzeum Egipskie, oraz Muzeum Sztuki Islamskiej.

2. Korzystaj z życia nocnego

Jeśli jesteś zwierzęciem imprezowym, to możesz cieszyć się nocnym życiem Kairu. Życie nocne będzie niesamowite. Możesz spróbować tańczyć i śpiewać, możesz wypić kilka drinków i możesz tańczyć do rana. W mieście jest wiele klubów nocnych i barów.

3. Odwiedź Morze Czerwone

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym widokiem zachodu słońca, to powinieneś odwiedzić Morze Czerwone. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Możesz cieszyć się przejażdżką łodzią i możesz oglądać zachodzące słońce z morza.

4. Idź na zakupy

Kair jest drugim co do wielkości centrum handlowym na Bliskim Wschodzie. Jeśli lubisz zakupy, to znajdziesz wszystko, co chcesz w mieście. Ponadto, będziesz mógł cieszyć się bogatą kulturą Egiptu.

5. Odwiedź Muzeum Egipskie

Muzeum Egipskie jest jednym z największych muzeów na świecie. W muzeum dowiesz się o historii narodu egipskiego. Możesz również zobaczyć mumie faraonów.

6. Zwiedzanie piramid

Możesz udać się do piramid w Gizie i będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki. Piramidy sprawią, że poczujesz się jakbyś odwiedził inną planetę.

7. Wybierz się na wycieczkę do Cytadeli

Możesz cieszyć się pięknem Cytadeli i zobaczysz historię Egiptu. Dostaniesz również do odwiedzenia pałacu i grobowca Tutanchamona.

8. Ciesz się nocnym życiem

W mieście znajduje się wiele klubów nocnych i barów. Będziesz miał okazję doświadczyć wiele zabawy w Kairze.