Co warto zobaczyć w Johannesburgu?

Johannesburg to trzecie co do wielkości miasto w RPA i szósta co do wielkości metropolia na świecie. Jeśli planujesz odwiedzić RPA, to powinieneś odwiedzić to miejsce w pierwszej kolejności. Istnieje wiele miejsc, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić w Johannesburgu. Oto niektóre z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Johannesburgu.

Muzea

Jeśli chcesz poznać historię kraju i kulturę RPA, to powinieneś odwiedzić niektóre z muzeów w Johannesburgu. Najbardziej popularnym muzeum jest Muzeum Narodowe w Pretorii, a to dlatego, że zostało zbudowane przez białego człowieka i jego białe rządy.

Muzea takie jak to mają za zadanie szerzyć wiedzę o kulturze RPA. Oprócz tego znajdziesz tam również największą na świecie kolekcję minerałów i skamieniałości.

Narodowa Galeria Sztuki

Kolejnym słynnym muzeum w Johannesburgu jest Narodowa Galeria Sztuki. Jest to znane muzeum i jest to również jedno z najlepszych muzeów do odwiedzenia w RPA. Galeria sztuki znajduje się w Pretorii i możesz łatwo dotrzeć do tego muzeum korzystając z transportu publicznego.

Cape Town

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody to musisz odwiedzić Cape Town. Jest to jedno z najpiękniejszych miast w RPA, a także jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Miasto jest znane z pięknych plaż i niesamowitych gór. Niektóre ze słynnych plaż to Atlantic Beach, Góra Stołowa i Chapman’s Peak.

Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem miasta i korzystaniem z plaży, powinieneś zarezerwować bilety lotnicze do Kapsztadu.

Rezerwat Przyrody Bioróżnorodności

Jeśli jesteś miłośnikiem obserwacji ptaków, to powinieneś odwiedzić Biodiversity Nature Reserve. Rezerwat ten znajduje się w pobliżu autostrady N1.

Możesz dotrzeć do tego miejsca korzystając z transportu publicznego i będziesz zdumiony widząc różne rodzaje ptaków w rezerwacie.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Co zobaczyć w Johannesburgu”. Jeśli chcesz odwiedzić to miejsce, to powinieneś je odwiedzić jak najszybciej.