Sharjah – co warto zobaczyć

Nie ma wątpliwości, że Sharjah to piękne miasto i jest uważane za jedno z najlepszych miejsc turystycznych w ZEA. Istnieje kilka miejsc, które warto odwiedzić w Sharjah, więc oto niektóre z najczęściej odwiedzanych miejsc w Sharjah.

Meczet Sułtana Qaboosa

Jest to pierwsze miejsce, które przychodzi na myśl, gdy mówimy o miejscach do odwiedzenia w Sharjah. Sultan Qaboos Mosque jest dużym miejscem i ma bardzo dużą powierzchnię, która sprawia, że jest to świetne miejsce do spędzenia trochę czasu. Architektura meczetu jest bardzo wyjątkowa i ma piękny styl, który przyciąga oczy zwiedzających.

Madinat Jumeirah

Jest to największe centrum handlowe w Sharjah i jest również znane jako “The Mall of Sharjah”. Ma kilka wspaniałych opcji zakupów i możesz znaleźć wszystko, co chcesz. W centrum handlowym znajdują się różne rodzaje food courtów i restauracji, które pomogą Ci cieszyć się pysznym posiłkiem.

Fort Sharjah

Jest to najstarszy fort w Sharjah i został zbudowany w 1871 roku. Fort znajduje się na szczycie wzgórza i ma piękny widok na miasto. Wewnątrz fortu znajduje się ładny ogród, który jest idealny, aby spędzić trochę czasu.

Sultan Al-Mada’een Caravan Site

Jest to kemping i znajduje się na obrzeżach Sharjah. Jest to świetne miejsce na spędzenie nocy i zabawę z przyjaciółmi. Będziesz mógł cieszyć się tam wieloma aktywnościami, takimi jak pływanie, jazda konna i wiele innych.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że Sharjah jest jednym z najpiękniejszych miast w ZEA, a najlepszą rzeczą jest to, że jest mnóstwo rzeczy, którymi można się cieszyć w mieście. Jeśli masz weekend to lepiej zaplanuj wycieczkę do Sharjah i ciesz się pięknem tego miejsca.