Warna, miasto bułgarskiego odrodzenia narodowego

Zapewne słyszeliście o nazwie tego przepięknego miejsca, ale ile wiecie o tym mieście? Czy wiesz, że Warna jest stolicą Bułgarii? Albo że jest to miasto położone w północno-wschodniej części kraju?

Pozwól, że opowiem Ci o historii miasta, architekturze i niesamowitych miejscach do odwiedzenia.

Historia Warny

Warna została założona w X wieku p.n.e. Jest to bardzo stare miasto i pierwsza stolica Bułgarii. W tym miejscu zmarł bułgarski władca Symeon I. Z tego powodu miasto nosi jego imię. Miasto zostało zniszczone przez Turków w XIV wieku.

Miasto ucierpiało również podczas najazdu tureckiego, jednak miasto zostało odbudowane i stało się stolicą Bułgarii. Na początku XVI wieku Turcy ponownie najechali i całkowicie zniszczyli miasto.

Miasto było pod kontrolą Turków aż do XVIII wieku. W tym czasie Turcy zbudowali cytadelę i fortecę przy wejściu do miasta.

Twierdza została zniszczona przez Turków w XIX wieku. W XX wieku miasto uzyskało wolność. Mieszkańcy miasta mieli wiele problemów. Podczas II wojny światowej miasto zostało zbombardowane.

Po wojnie miasto zostało odbudowane i stało się stolicą Bułgarii.

Miasto jest jedynym bułgarskim miastem, które posiada licencję Unii Europejskiej, a także jest jedynym miastem, które jest połączone z główną autostradą Bułgarii.

Architektura Warny

Architektura miasta jest bardzo wyjątkowa. Posiada wiele budynków z drewnianymi fasadami. Jest tu wiele starych kościołów, ale najciekawszym jest kościół św. Iwana Rilskiego.

Jest to jeden z najstarszych kościołów w Bułgarii i ma drewnianą fasadę. Wewnątrz kościoła znajduje się kilka starożytnych przedmiotów i jest to bardzo popularne miejsce do odwiedzenia.

Innym budynkiem, który warto odwiedzić jest słynny hotel “Athletic Club”. Jest to bardzo stary budynek, ale wnętrze hotelu jest nowoczesne.

W mieście znajduje się wiele pięknych plaż. Najlepszą z nich jest plaża “Krumovnitza”. Jest to bardzo przyjemne miejsce do wypoczynku. Jest to naturalna plaża i nie ma tu sklepów i restauracji. Znajdziecie tu dużo drzew sosnowych i piękny widok.

Więcej informacji o mieście znajdziesz w poniższym linku.

Wniosek

Miasto Warna jest jedynym bułgarskim miastem, które posiada licencję Unii Europejskiej. Jest to jedno z najstarszych miast w Bułgarii i jest również stolicą Bułgarii.

Warna jest bardzo pięknym miastem i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast Bułgarii. Znajdziesz tu wiele atrakcji turystycznych.

Warna jest również jednym z najbardziej popularnych miejsc dla nowożeńców. Jeśli planujesz podróż poślubną, to zdecydowanie powinieneś wybrać się do tego pięknego miasta.