Wenecja – najpiękniejsze miasto w Europie

Jest tak wiele miejsc, które przyciągają turystów z całego świata, ale żadne z nich nie może się równać z pięknem Wenecji. W tym mieście jest tak wiele pięknych miejsc, które są bardzo popularne wśród turystów, ale wybrałam tylko cztery, które są najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Wenecji.

Wielki Kanał (Grand Canal)

Jest to najpiękniejsze miejsce w mieście. Został zaprojektowany w taki sposób, że sprawi, że się w nim zakochasz. Budynki są dobrze zbudowane i jest to najczęściej odwiedzana atrakcja w mieście.

Most Rialto

Jest to druga najczęściej odwiedzana atrakcja w mieście. Most jest najważniejszym punktem orientacyjnym miasta i nigdy nie będziesz mógł go przegapić, ponieważ jest to symbol miasta. Most jest połączony z Piazza San Marco i jest to najbardziej znany most na świecie.

Plac Świętego Marka

Jest to największy plac miasta i jest otoczony najważniejszymi zabytkami miasta. Plac ten jest najczęściej odwiedzanym i najbardziej znanym zabytkiem miasta. Jest to serce miasta i można tu spotkać wielu ludzi.

Torre dell’Orologio

Jest to najwyższy budynek miasta i jest jego symbolem. Wieża znajduje się na Piazza San Marco.

Wnioski:

Wiem, że te miejsca są najczęściej odwiedzane w mieście i na pewno będziecie zachwyceni pięknem tego miasta. Więc, odwiedź te miejsca i spraw, aby Twoja podróż była niezapomniana.