Jak zwiedzić Damaszek – Syrię?

Czy kiedykolwiek słyszałeś o stolicy Syrii? Cóż, Damaszek jest stolicą Syrii, a także jest drugim co do wielkości miastem w Syrii. W tym artykule powiem Ci, jak odwiedzić Damaszek, co zobaczyć w Damaszku, co jeść i czego nie jeść w Damaszku.

Jeśli planujesz podróż do Syrii, to powinieneś wiedzieć, że Damaszek jest najstarszym i największym miastem w tym kraju. Historia miasta sięga pierwszego wieku naszej ery. Jeśli nie jesteś miłośnikiem historii, to przedstawię Ci krótką historię miasta.

Miasto zostało założone przez Rzymian w 31 roku p.n.e. Nazwali je Seleucia ad Calamnum. Było to największe rzymskie centrum handlowe. Po odejściu Rzymian miastem rządzili Bizantyjczycy.

Damaszek był niezależnym miastem i był jedną z pięciu stolic dynastii Umajjadów. Później stał się jedną z czterech stolic dynastii Abbasydów.

W czasach Imperium Osmańskiego Damaszek był stolicą prowincji Damaszek. Po I wojnie światowej miasto zostało podzielone na strefę francuską i brytyjską.

Po II wojnie światowej miasto zostało ponownie zjednoczone. Dziś miasto podzielone jest na starą i nową część. Stare części to Stare Miasto i Nowe Miasto.

Stare Miasto:

Stare Miasto jest również znane jako Medina. Jest to najstarsza część miasta. Na starym mieście znajdziesz mieszankę architektury muzułmańskiej i chrześcijańskiej.

Najbardziej znane miejsca na starym mieście to souk Souk Oum al Maqar, Souk Othman, Souk El Watan, Souk Al Ghauth i Souk Al Yarmouk.

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to na pewno słyszałeś o cytadeli Starego Miasta, która nazywa się Jabal Al Dabagh.

Ta cytadela jest najlepszym miejscem, aby zobaczyć i zbadać starożytną historię miasta. Będziesz mógł również znaleźć grobowiec sufich.

Nowe Miasto:

Nowe miasto jest również nazywane Nowym Miastem i jest to najbardziej nowoczesna część miasta.

Tutaj znajdziesz nowe i nowoczesne budynki miasta. Najlepszym miejscem do odwiedzenia w tej części miasta jest ulica Al Ghouta. Ta ulica jest głównym miejscem zakupów w mieście i jest to również najbardziej znany rynek Damaszku.

Poza tym, w Nowym Mieście znajduje się wiele innych rynków i kawiarni.

W Nowym Mieście znajdują się dwa parki: Al Qasaa Park i Al Moutan Park.

Park Al Qasaa jest jednym z najstarszych parków w mieście. Jest to również największy park w mieście. W parku znajdziesz wiele atrakcji, takich jak posągi miasta, Jumbos (tradycyjne powozy), fontanny i ogród.

Park Al Moutan jest małym, ale pięknym parkiem