Mińsk – co warto zobaczyć

Czy znasz Mińsk? To miasto położone w północnej części Rosji. Jest to również piękne miejsce z mnóstwem ciekawych miejsc i zabytków. Miasto ma bardzo bogatą historię. Zostało założone w 1483 roku.

W Mińsku znajduje się wiele znanych atrakcji turystycznych. Sprawdźmy je po kolei.

Zamek w Mińsku

Zamek w Mińsku jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Mińsku. Został zbudowany w 1623 roku. Jest to twierdza starego miasta. Jest otoczony fosą, a ze szczytu zamku można podziwiać piękne widoki na miasto. Zamek jest obecnie muzeum, w którym można znaleźć wiele starych rzeczy dawnego państwa białoruskiego.

Czarnobylska elektrownia jądrowa

Czarnobyl jest znaną atrakcją turystyczną. Można tu zobaczyć ruiny starej elektrowni. Znajduje się tam wiele informacji o katastrofie w Czarnobylu, która miała miejsce w 1986 roku. Można również odwiedzić pomnik upamiętniający ofiary wypadku.

Wieże Oblężnicze

Wieże oblężnicze to pozostałości po fortyfikacjach obronnych zbudowanych w XIII wieku. Znajdują się one w pobliżu mińskiego zamku. Wewnątrz jednej z wież znajduje się mały kościół.

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny jest popularnym miejscem wśród turystów. Znajduje się w centrum miasta. Można tu kupić świeże zioła. Posiada on ponad 400 rodzajów drzew.

Zamek Narusawicze

Zamek Narusavichy jest kolejnym słynnym punktem orientacyjnym. Jest to jeden z najstarszych zamków w mieście. Wewnątrz zamku znajduje się wiele starych budynków.

Pecha Kaleva

Pecha Kaleva to miejsce wielu ciekawych budynków. Była to dawna rezydencja białoruskich królów.

Wnioski:

Jeśli planujecie podróż do Mińska, to warto zobaczyć wszystkie te miejsca. Mam nadzieję, że te miejsca będą dla Was wystarczające. Podałem też kilka wskazówek, jak można zwiedzić te miejsca.