Toronto – co zobaczyć i zrobić w Toronto

Toronto jest jednym z największych miast w Kanadzie, ale ma tak wiele do zaoferowania dla turystów. Miasto jest wypełnione niesamowitymi miejscami, gdzie można pójść i dobrze się bawić.

Oto niektóre z najbardziej znanych miejsc turystycznych w mieście.

Hala Sław Hokeja

Jest to najlepsze miejsce dla miłośników hokeja, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym można znaleźć Hockey Hall of Fame. Jest to kolekcja pamiątek sportowych i wyświetla historię hokeja w Kanadzie.

Królewskie Muzeum Ontario

Muzeum posiada imponującą kolekcję sztuki i artefaktów, które są wykonane przez Kanadyjczyków. Znajdują się tam rzadkie dzieła sztuki, takie jak Titanic i pierwszy samolot, jaki kiedykolwiek został zbudowany w Kanadzie.

Distillery District

Jest tu wiele do odkrycia, w tym muzea, sklepy i restauracje. Tutaj zobaczysz historyczne budynki, które są wykonane z kamienia i drewna. Obszar ten jest również bardzo piękny.

Loblaws

Jest to jedno z najlepszych miejsc do kupowania artykułów spożywczych. Jest to największa sieć sklepów spożywczych w Kanadzie i można tu znaleźć nawet świeże warzywa i owoce.

Union Station

Jest to jeden z najbardziej znanych dworców kolejowych na świecie. Jest znana ze swojego architektonicznego piękna. W budynku znajduje się wiele luksusowych apartamentów i sklepów.

Wnioski:

Jest tak wiele do zobaczenia i zrobienia w mieście. Najlepszą rzeczą w mieście jest to, że ma tak wiele miejsc turystycznych, w których można się zrelaksować i odpocząć. Więc upewnij się, że odkryjesz te niesamowite miejsca.