Co zobaczyć w Marrakeszu

Marrakesz to miasto, które ma wiele historycznych miejsc i możesz odwiedzić je wszystkie podczas jednej wycieczki. Znajdziesz wszystkie główne miejsca w mieście, ale aby uzyskać pełne doświadczenie miasta, powinieneś objąć wiele różnych miejsc. Oto najbardziej popularne miejsca do zobaczenia w Marrakeszu.

Meczet Koutoubiya

Jest to najstarszy meczet w mieście i został zbudowany w 15 wieku. Meczet ten jest bardzo ważny, ponieważ jest to miejsce, gdzie został pochowany pierwszy Kalif Islamu. Znajdziesz ten meczet w starej Medinie miasta, która jest uważana za historyczny obszar miasta. Meczet ma dwa minarety i jest drugim co do wielkości meczetem w Maroku.

Grobowce Saadytów

Grobowce Saadian znajdują się w pobliżu meczetu Koutoubiya. Jest to miejsce pochówku Saadyjczyków, którzy byli władcami Marrakeszu. W tym miejscu znajduje się grobowiec założyciela dynastii oraz grobowiec jego żony.

Zgadnijcie, który grobowiec jest najpiękniejszy?

Muzeum Al-Mansour

Jest to największe muzeum w Maroku i znajduje się w nowej Medinie miasta. Jest to centrum kulturalne, w którym odbywają się wystawy, wykłady i koncerty.

Muzeum Mennicy w Marrakeszu

Jest to najnowsze muzeum w mieście. Znajduje się w medinie i jest to pierwsze muzeum, które posiada kolekcję mennic na świecie. W muzeum znajdziesz również wystawę monet i znaczków.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu o “Co zobaczyć w Marrakeszu”. Jest tak wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w mieście i lepiej będzie objąć je wszystkie.