Top 10 rzeczy do zobaczenia w Barcelonie

Teraz, jeśli planujesz odwiedzić Barcelonę, to jesteś we właściwym miejscu. Wymieniłem niektóre z najbardziej popularnych i pięknych miejsc, które powinieneś zdecydowanie odwiedzić, gdy jesteś w mieście.

1. La Sagrada Familia

Jest to najbardziej znany kościół na całym świecie i nie tylko jest sławny, ale jest to również arcydzieło architektoniczne. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1882 roku, a jej ukończenie zajęło prawie 100 lat.

2. Passeig de Gracia

Jest to najsłynniejsza aleja na całym świecie, która jest wyłożona pięknymi budynkami. Od kościoła po hotel, wszystko jest po prostu oszałamiające.

3. Dzielnica Gotycka

Jest to najstarsza dzielnica miasta i jest wypełniona wspaniałymi kościołami, barami, restauracjami i kawiarniami. Jest to naprawdę wspaniałe miejsce do zwiedzania.

4. Museu Picasso

Jest to jedno z najbardziej znanych muzeów na całym świecie i jest wypełnione dziełami Picassa.

5. Palau Guell

Jest to najsłynniejszy budynek w Barcelonie i jest również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest on wypełniony oszałamiającymi rzeźbami i obrazami.

6. Catedral de Barcelona

Jest to najpiękniejsza katedra na całym świecie i jest również największa. Jest zbudowana w stylu gotyckim i naprawdę zapiera dech w piersiach.

7. Barceloneta

Barceloneta jest wspaniałym miejscem na spędzenie weekendu i jest wypełniona wieloma pięknymi plażami.

8. Montjuic

Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych i jest to najwyższy punkt miasta. Jest tam wiele pięknych zabytków do zwiedzania i jest to również świetne miejsce do podziwiania zachodu słońca.

9. Stadion Camp Nou

Jest to domowy stadion FC Barcelony i jest to drugi największy stadion piłkarski w Europie. Jest to naprawdę piękny stadion i jest również wypełniony historią klubu.

10. Park Guell

Jest to największy park w mieście i jest to jeden z najpiękniejszych parków na świecie. Można tu również znaleźć słynną architekturę Gaudiego.

Wnioski:

Są to 10 najbardziej znanych rzeczy do zobaczenia w Barcelonie, jeśli chcesz wiedzieć więcej o mieście to upewnij się, że przeczytasz ten artykuł. Podzieliłem się z Tobą również najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Barcelonie.